З історії села і школи

Липне – одне з найбільших і найвіддаленіших сіл Ківерцівського Полісся. За даними археологів, люди проживали тут протягом багатьох тисяч років. Про це свідчить, зокрема, знайдене на околицях Липного надзвичайно цікаве крем’яне ручне рубило, якому понад 100 тисяч років, і яке являється найдавнішою пам’яткою Волині.

Перша ж писемна згадка про наше село датується 1570 роком, коли у литовських хроніках воно згадується як одне з володінь багатого волинського князя Костянтина Острозького. Після цього про Липне у документах згадували не дуже часто.

Значно ширше уявлення про життя і навчання липненців можемо отримати вже з кінця ХІХ століття. В цей час мало кому з сільських дітей вдалося здобути бодай невеличку освіту. В 1910-1913 роках навчалось лише 70 дітей. Школа була трьохкласною, а навчав цих учнів дяк. Приходили вчитись тільки хлопці, а дівчата повинні були навчатись прясти, ткати, вишивати, вести домашнє господарство. В 1914 році школа була зайнята царськими військами. Кілька років зовсім не працювала. Потім у ці далекі поліські краї долетів відгомін соціалістичної революції. Але незадовго після цих подій запанувала польська влада. На польських хуторах були відкриті польські школи, де навчалися тільки на польській мові.

/Files/images/selo_shkola/Свято-Михайлівський храм.jpgСвято-Михайлівський храм

У 1920 році липненці найняли хату у Поповича Максима І., і там було відкрито українську школу. До 1923 року дітей навчав дяк Левицький Ананій Іванович. Потім, до 1939 року, вчителькою в ній стала дружина поляка Бєльського С.С., який керував панськими маєтками.

/Files/images/selo_shkola/Дім Молитви.jpgДім Молитви

1939 року діти знову пішли в школу, але вже у радянську. Відтепер тут навчали і дівчат.

1941 року, з початком німецько-радянської війни, школа була закрита.

/Files/images/selo_shkola/Памятник солдатам.jpgПам'ятник воїнам-односельчанам

1945 року директором відновленої початкової школи став Переходько М.А. Згодом вона стала семирічною, а директором - Хворостенко Степан Трифонович. В 1952 році відбувся перший випуск семирічної школи. З 1953 року директором був Хизенко Михайло Федорович. Наказом завоблуно у 1954 директором Липненської семирічної школи призначають Супруненка Якова Івановича. Перед ним було поставлено завдання - виконати закон про всеобуч. На час прийому школи навчанням не було охоплено більше ста чоловік. При активній і самовідданій роботі всього педагогічного колективу завдання було виконано, і вже у 1968 році відбувся перший випуск середньої школи.

В 1969 - 1970 навчальному році директором призначають Федрицького Володимира Філімоновича, який у 1977 розпочав будівництво нової типової середньої школи.

Нову школу будували усім селом. Будівля піднімалась на очах. У 1978 році школа була здана в експлуатацію.

/Files/images/selo_shkola/Нова школа.pngНовозбудована середня школа

З 1981 року директором школи працювала Ошурко Клавдія Пилипівна, а 2007 року її змінив на посту Демчук Олександр Федорович.

Кiлькiсть переглядiв: 128